Thursday 27 June 2019 - Sunday 30 June 2019

Małe Inne Brzmienia, czyli warsztaty muzyczne w VIVO! Lublin

Już po raz trzeci w VIVO! Lublin zagości Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia, podczas którego uczestnicy stworzą m.in. trójwymiarowe ilustracje, a także utwór muzyczny wykorzystujący dźwięki charakterystyczne dla centrum handlowego! Nie zabraknie gry na ukulele i warsztatów perkusyjnych. Warsztaty rodzinne zrealizowane zostaną w dniach 27-30 czerwca w strefie Co-working na pierwszym piętrze centrum handlowego.

Wspólna zabawa w ramach Festiwalu Inne Brzmienia rozpocznie się w już w najbliższy czwartek, 27 czerwca, o godz. 16.00. Odbędą się wtedy warsztaty gry na ukulele, podczas których uczestnicy poznają wielką moc tego małego instrumentu. Zajęcia będą idealną okazją, aby zmierzyć się z czterema strunami i być może odkryć w sobie nową pasję. Łukasz Rzepecki zaprezentuje możliwości ukulele i udowodni, że dźwięk wydobywa się nie tylko ze strun. Warsztaty są dostępne bez zapisów i limitów wiekowych.

W piątek, 28 czerwca, najmłodsi zostaną kompozytorami z prawdziwego zdarzenia! Pod czujnym okiem flecistki Edyty Fil maluchy narysują partyturę graficzną i ją wykonają. Zajęcia w interesujący sposób połączą muzykę z plastyką – dwie dziedziny sztuki, które idealnie ze sobą współgrają. Warsztaty z rysowania, słuchania i grania przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-12 lat i nie wymagają wcześniejszych zapisów.

Równie atrakcyjnie zapowiada się kolejny dzień. W sobotę, 29 czerwca, w VIVO! Lublin odbędą się warsztaty tworzenia trójwymiarowych ilustracji pt. „Pop-up! Rozkładanki” z litewską artystką Eleną Seleną. To młoda ilustratorka, która od ponad czterech lat tworzy wyszukane przestrzenne ilustracje pop-up, używając do tego celu… nożyczek. Warsztaty rodzinne przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-7 lat wraz z opiekunami.

Zapisów należy dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na www.innebrzmienia.eu. Sobotnią zabawę w ramach Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia zakończą warsztaty perkusyjne. Ryszard Bazarnik, właściciel największego bębna na świecie, tym razem nauczy maluchy, jak zagrać piosenkę na kilkunastu wypełnionych odpowiednią ilością wody butelkach. Uczestnicy tego wyjątkowego spotkania z pewnością będą potrafili skonstruować później taki instrument w domu. Warsztaty są dostępne bez zapisów i limitów wiekowych.

Niedzielne popołudnie, 30 czerwca, rozpoczną warsztaty plastyczne pt. „Postaci z ręki” przygotowane w oparciu o książkę „Small Poems for Little Once” litewskiej ilustratorki Rasy Jančiauskaitė. Graficzka aktywnie uczestniczy w konkursach i wystawach artystycznych na całym świecie. Pod jej czujnym okiem dzieci w wieku 5-10 lat będą mogły wykazać się nieograniczoną kreatywnością i pomysłowością podczas tworzenia książkowych ilustracji i grafik. Zapisy na zajęcia prowadzone są poprzez formularz zgłoszeniowy dostepny na www.innebrzmienia.eu. Twórczą zabawę zakończą kolejne warsztaty ukulele.

Organizatorzy zapraszają również na warsztaty z obszaru field recordingu, polegającego na rejestracji dźwięków uznanych przez uczestników za najbardziej charakterystyczne dla VIVO! Lublin i stworzenie opartego o nie utworu muzycznego, który zaprezentowany zostanie podczas wielkiego finału oraz w mediach społecznościowych. Zajęcia poprowadzą artyści zajmujący się na co dzień muzyką elektroniczną i elektroakustyczną – Krzysztof Topolski oraz Rafał Kołacki. Grupa warsztatowa pojawiać się będzie w różnych momentach, w godz. funkcjonowania pracy centrum handlowego. Uczestnicy wyposażeni będą w rozmaite rejestratory dźwięku.

Po zakończeniu zajęć organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na pobliskie Błonia Zamkowe, gdzie w Klubie Festiwalowym odbędzie się Finał Małych Innych Brzmień.

Harmonogram warsztatów:

Czwartek 27.06.2019
16.00-17.30 – warsztaty gry na ukulele

Piątek 28.06.2019
16.00-17.30 – warsztaty muzyczno-plastyczne z tworzenia partytury graficznej

Sobota 29.06.2019
13.00-14.30 – warsztaty tworzenia trójwymiarowych ilustracji
15.00-16.30 – warsztaty perkusyjne

Niedziela 30.06.2019
12.30 - 14.00 – warsztaty plastyczne w oparciu o książkę „Small Poems for Little Once”
14.30 - 16.30 – warsztaty gry na ukulele
16.30 - Finał Małych Innych Brzmień (Błonia, Klub Festiwalowy)